top of page

FAQ

Śluby:

 

W jakim mieście pracujesz?

Mieszkam w Warszawie, a moja rodzinna miejscowość leży blisko Konina (województwo wielkopolskie). Jednak jeśli chodzi o reportaż ślubny, jestem w stanie dojechać w każde miejsce w Polsce. W zależności od miejsca, musimy ustalić osobną stawkę za dojazd oraz ewentualny nocleg.

Czy spotykasz się z Parą Młodą przed ślubem?

Spotkanie przed ślubem jest bardzo ważne. Wówczas ustalimy szczegóły, a przede wszystkim poznamy się.

 

O której godzinie zaczynasz pracę podczas reportażu ślubnego?

Wszystko uzależnione jest od planu dnia i tego co chcecie, abym uwieczniła. Czy będzie to już od samych przygotowań - czy nie. Zazwyczaj swoją pracę kończę 00.30. Jednak wszelkie szczegóły omówimy na spotkaniu.

 

Czy cena fotografii ślubnych i sesji zawiera dojazd?

Wszystko uzależnione jest od miejscowości, w której będzie ślub. Koszt dojazdu doliczany jest tylko do wesel, na które mam powyżej 100 kilometrów.

 

Czy podpiszemy umowę?

Tak, możemy to zrobić na spotkaniu. Podczas podpisywania umowy pobieram zadatek, który potwierdza rezerwacje.

 

​Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu?

Minimum 300-400 zdjęć (zależy jaki wybierzecie pakiet). Podaje w ofercie minimum, ponieważ wszystko uzależnione jest od przebiegu dnia ślubu i liczby gości.

Zwykle oddaje więcej zdjęć :)

Czy zdjęcia z pleneru zawierają się w 400 zdjęciach?

Tak, zdjęcia plenerowe oraz te ze ślubu i wesela liczę razem. Proszę się jednak liczyć z tym, że zazwyczaj oddaje więcej zdjęć :)

 

Czy możemy dostać wszystkie, nieobrobione zdjęcia?

Nie ma możliwości otrzymania wszystkich nieobrobionych zdjęć. Zdjęcia robię w formacie RAW i poddaję obróbce. Obrobione fotografie dostaniecie w najwyższej jakości plikach JPEG.

 

Ile musimy czekać na zdjęcia?

Obrobione zdjęcia dostaniecie w ciągu 45 dni roboczych, od wykonania ostatnich zdjęć. Jednakże termin ten może być wcześniejszy, wszystko zależy od zleceń i pracy jaką będę miała.

 

Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Zarówno projekt, jak i zdjęcia wykonuję osobiście. Wszystko z myślą, aby album był przejrzysty i opowiadał Waszą historię. Otrzymujecie ode mnie projekt albumu, z możliwością wprowadzenia (ograniczonych) poprawek. Poprawki mogą dotyczyć zamiany jakiegoś zdjęcia na inne. Jednakże pozostaję otwarta na Wasze propozycje.

Czy przed podpisaniem umowy musimy zdecydować się na konkretne albumy, czy można podjąć decyzję po ślubie?

Decyzję o albumie możecie podjąć zarówno przed, jak i po ślubie. Wybór przed ślubem gwarantuje Wam to, że jeśli moja drukarnia podniesie ceny - dla Was zostanie ta sama.

 

Na jakim nośniku dostaniemy gotowy materiał?

Przeważnie fotografie oddaje na spersonalizowanym pendrive.

Kiedy możemy umówić się na plener i jak długo trwa taka sesja?

Najlepiej na sesję plenerową umówić się już po ślubie. Wspólnie wybierzemy dogodny termin. Jednak trzeba mieć na uwadze warunki atmosferyczne. Sesja będzie trwała około 2-3 godzin. Jednakże czas ustalimy indywidualnie, w zależności od miejsca i pomysłu.

Czy można wykonać zdjęcia plenerowe w tym samym dniu co ślub?

Na zdjęcia w dniu ślubu poświęcimy około 30 minut. Plener w innym dniu gwarantuje więcej czasu na zrealizowanie sesji.

Czy sfotografujesz każdego gościa?

Na spotkaniu przed ślubem omówimy, którzy goście są dla Was ważni. Niemniej jednak nie mogę dać gwarancji, że każdy gość będzie miał dużo zdjęć. Jest to fizycznie niewykonalne. Poza fotografiami reportażowymi, staram się sfotografować gości na zdjęciach portretowych lub grupowych.

Czy nasze zdjęcia będą publikowane na stronie?

Fotografie są przede wszystkim promocją twórczości. Tak samo reportaże ze ślubu czy sesja plenerowa. Pokazywanie ich w portfolio jest bardzo ważne. Jeśli jednak zależy Wam na anonimowości - poinformujcie mnie o tym. Brak publikacji wiąże się z innymi warunkami współpracy - dodatkową opłatą.

Jak długo przechowujesz nasze zdjęcia ślubne w archiwum?

Fotografie surowe (nie poddane obróbce pliki RAW) przechowuję minimum pół roku, po oddaniu zdjęć na nośniku pamięci i albumu. Natomiast zdjęcia już obrobione przechowuję minimum 12 miesięcy.  Zachęcam do przekopiowania, otrzymanych ode mnie fotografii, na inne nośniki pamięci.

Czy wykonujesz sesje narzeczeńskie?

Tak, jak najbardziej. A zamówione w pakiecie wraz z późniejszym reportażem ślubnym - są w specjalnej cenie! Będziecie mogli oswoić się z obiektywem przed ślubem. Sesja narzeczeńska może odbyć w różnych miejscach: w mieście, w lesie, nad morzem, w górach - ważne abyście czuli się komfortowo i jak najlepiej został uwieczniony Wasz czas narzeczeństwa. 

Kiedy następuje rezerwacja terminu?

Pełna rezerwacja następuje po podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku. Wcześniej rezerwuje termin tylko po jasnej deklaracji. Zapytanie o wolny termin i podesłanie oferty nie oznacza rezerwacji terminu. 

bottom of page